"הטלפונים באתר לא מפסיקים לצלצל, התמיכה של המגזר החרדי מרגשת אותנו מאוד"

בראיון בלעדי לאתר גלאטיול ( – מיזם שהוקם בחודשים האחרונים המרכז את כל האטרקציות שומרי שבת בישראל בשיתוף השדולה למען השבת בראשות ח"כ הרב משה אבוטבול  -) מספר אריאל אוחנה (28) תושב קיבוץ גונן שבצפון ומבעלי אטרקציית 'איזי ריידר עמק החולה', על ההליך שגרם לו לסגור את שערי האתר בשבת קודש.

מתי פתחת את העסק?

"את העסק הקמתי תקופה קצרה לפני תחילת התפשטות נגיף הקורונה, ובחלוף הזמן הקשיים התגברו ונאלצנו לסגור בעקבות הסגרים. וב"ה צלחנו והמשכנו הלאה בהתפתחות העסק.

היום העסק התפתח וצמח ל14 ריידירים, היתרון בכלי הריידר  שמלבד זה שהוא כלי ייחודי וידודיתי לנוהגים בו ללא צורך כישרון נהיגה מיוחד היכולים להשתמש בו בשטח,  בנוסף יש בו יתרון גם לצעירים מהמגזר החרדי שהוא כלי שלא דורש עליו רישיון ומותר לנהוג בו מגיל 16.

איפה אתם ממוקמים בארץ?

"אנחנו נמצאים בעמק החולה, בנקודת תצפית מרהיבה שרואים בה את רמת הגולן, וגם את רכס הרי נפתלי, לבנון, ובסמיכות לנהר הירדן, שמביא יתרון נוסף של פעילות מהנה של מים במסלול הריידר.

מה גרם לך לסגור את השערים בשבת?

"הרבה זמן עבדנו בשבת, ויום שבת הוא יום שמביא המון מבקרים, וניסיון לא פשוט.

"התפנית החלה לפני חודש בבנייני האומה בירושלים, בכנס תיירות של ועידת 'לתור' המתעסק בתחום התיירות הציבור החרדי.

שם נחשפנו לכוח של המגזר החרדי בארץ שאכפת להם מחיזוק שמירת השבת בארץ הקודש.

לאחר הועידה ישבתי עם משפחתי שכולנו מנהלים את העסק, והגענו יחד להחלטה שסוגרים את האתר בשבת, והיא מקור הברכה שתחזיר לנו את החובות בעקבות הקורונה."

איך התקבלו התגובות?

"השמועה על סגירת האתר בשבת התפשטה במהירות כאש בשדה קוצים.

בחול המועד האחרון הגיעו למקום אלפי מטיילים מהציבור החרדי ומתוכם גורמים בכירים מהמגזר שבאו לחזק ולעודד אותנו על החלטתנו בסגירת המקום בשבת. בנוסף, אנחנו מקבלים חיבוק אדיר מהמגזר החרדי שהגיעו לברך אותנו על שמירת השבת וזה לא מובן מאליו.

ראיתי את ההשגחה העליונה ואת הטוב שהביא לי מול העיניים, כמו רעם ביום בהיר והטלפון לא מפסיק לצלצל. ומרגש לראות את כל התמיכה שמקבלים מהציבור החרדי.

בקשר לחברים, לאחר השמועה הגיעה לאוזניהם, חלקם הרימו גבה והתפלאו כיצד החלטנו לסגור את המקום ולהפסיד כסף, אבל בסופו של דבר את ההחלטה קיבלנו בלב שלם ובטוחים שהשבת תתן לנו את הברכה."

ולסיום, בנימה אישית?

"אני רוצה להביע את התנצלותי מראש לכל בני הישיבות הרוצים להגיע, ומפאת חוסר המקום בשלב זה, המקום קטן מלהכיל כמות כה גדולה בבת אחת, אנחנו מציעים לכל המשפחות, לזוגות, לארגונים, ולכל מי שחפץ לבוא ולטייל בנופים המרהיבים של עמק החולה ועל הדרך להנות מנסיעה בריידר, מוזמן אלינו בשמחה ובלב חם".

מהשדולה למען שימרת השבת בכנסת ברשות ח"כ הרב משה אבוטבול הי"ו נמסר כי ניתן לברר אודות אתרים שומרי שבת כי ניתן לברר אודות אתרים שומרי שבת במגוון דרכים 1.) חפשו בגוגל "גלאטיול" 2.) לקבלת הרשימה במייל שלחו מייל לשדולה למען השבת lobbyofshabbat@gmail.com 3.) לקבלת הרשימה בצורה אוטומטית באמצאות הפקס הקישו את מספר הפקס במערכת הטלפונית 0796970060 שלוחה 5 4.)בעמדות קהילות חפשו אפשריות נוספות ואח"כ מקדשי שביעי. 5.) במענה אנושי 6324*

כ"כ מבקשים בשדולה למען שמירת השבת לדווח על עוד אתרים שומרי שבת שקיימים. וכן לדווח אם חל שינוים וחלילה אחד מהאתרים המופעים ברשימות החלו לחלל שבת רח"ל ניתן לפנות לרכז השדולה למען שמירת השבת ה"ה אלעזר שבילי 055-6787162 או במייל  lobbyofshabbat@gmail.com

0
הוסיפו חוות דעתx
Open chat
צריכים עזרה? צרו איתנו קשר
שלום!
במה אפשר לעזור?